16/04/2023

-

22:45

Ubedljiv trijumf Rome protiv Udinezea na "Olimpiku" - Copyright Tanjug/(AP Photo/Andrew Medichini)

Roma je u 31. kolu italijanske Serije A na svom stadionu rutinski savladala Udineze 3:0 (1:0), pa tako vezala treću uzastopnu pobedu u prvenstvu.

Izabranicima Žozea Murinja je ovo bio treći meč za redom na "Olimpiku" u kom su postigli tri pogotka, a danas su strelci bili Edoardo Bove, Lorenco Pelegrini i Tami Abraham.

Roma je do vođstva došla u 37. minutu preko mladog Bovea. Andrea Beloti je oboren u protivničkom šesnaestercu, te je sudija Antonio Điua pokazao na belu tačku. Brajan Kristante je šutirao, ali je pogodio stativu od koje se lopta odbila do Bovea, a on je prosledio u mrežu.

Drugi pogodak bio je delo Lorenca Pelegrijina u 55. minutu, koji je iskoristio proigravanje Belotija i jako lepo smestio loptu iza leđa golmana Marka Silvestrija.

Imao je Udineze šansu da se vrati u meč u 69. minutu, ali ju je propustio. Naime, Pelegrini je igrao rukom ispred svog gola i gostima je dodeljen penal. Roberto Pereira je preuzeo odgovornost, ali mu je Rui Patrisio na sjajan način odbranio udarac.

Konačan rezultat postavio je rezervista, Tami Abraham u prvom minutu sudijske nadoknade. Leonardo Spinacola je prošao po desnom boku, a potom uputio centaršut ka engleskom napadaču, koji je glavom postigao gol za konačnih - 3:0.

/Bove 37, Belegrini 55, Abraham 90+1/

Fiorentina – Atalanta 20.45 (TV Arena 3 Premium)

Roma je u 31. kolu italijanske Serije A na svom stadionu rutinski savladala Udineze 3:0 (1:0), pa tako vezala treću uzastopnu pobedu u prvenstvu. Izabranicima Žozea Murinja je ovo bio treći meč za redom na "Olimpiku" u kom su postigli tri pogotka, a danas su strelci bili Edoardo Bove, Lorenco Pelegrini i Tami Abraham. Roma je do vođstva došla u 37. minutu preko mladog Bovea. Andrea Beloti je oboren u protivničkom šesnaestercu, te je sudija Antonio Điua pokazao na belu tačku. Brajan Kristante je šutirao, ali je pogodio stativu od koje se lopta odbila do Bovea, a on je prosledio u mrežu. Drugi pogodak bio je delo Lorenca Pelegrijina u 55. minutu, koji je iskoristio proigravanje Belotija i jako lepo smestio loptu iza leđa golmana Marka Silvestrija. Imao je Udineze šansu da se vrati u meč u 69. minutu, ali ju je propustio. Naime, Pelegrini je igrao rukom ispred svog gola i gostima je dodeljen penal. Roberto Pereira je preuzeo odgovornost, ali mu je Rui Patrisio na sjajan način odbranio udarac. Konačan rezultat postavio je rezervista, Tami Abraham u prvom minutu sudijske nadoknade. Leonardo Spinacola je prošao po desnom boku, a potom uputio centaršut ka engleskom napadaču, koji je glavom postigao gol za konačnih - 3:0. Serija A, 30. kolo Petak Kremoneze - Empoli 1:0 (1:0) /Desers 4/ Specija – Lacio 0:3 (0:1) /Imobile 36p, Anderson 52, Antonio 89/ Subota Bolonja – Milan 1:1 (1:1) /Sanson 1 - Pobega 40/ Napoli – Verona 0:0 Inter – Monca 0:1 (0:0) /Kaldirola 77/ Nedelja Leće – Sampdorija 1:1 (1:0) /Sisaj 31 - Rodriget 75/ Torino – Salernitana 1:1 (0:1) /Sanabrija 57 - Vilena 9/ Sasuolo – Juventus 1:0 (0:0) /Defrel 62/ Roma – Udineze 3:0 (1:0) /Bove 37, Belegrini 55, Abraham 90+1/ Ponedeljak Fiorentina – Atalanta 20.45 (TV Arena 3 Premium) Unknown Object