23/04/2023

-

18:56

Minimalna pobeda Barselone u derbiju sa Atletiko Madridom - Copyright Tanjug/AP Photo/Alvaro Barrientos

Barselona je u derbiju 30. kola španske Primere trijumfovala nad Atletiko Madridom 1:0 (1:0) i na taj način dodatno učvrstila prvu poziciju na tabeli, s obzirom na to da sada ima 11 bodova više od Real Madrida.

Izabranici Ćavija Ernandeza ne samo da nisu pobedili na prethodna tri uzastopna meča, već za tih nešto više od 270 minuta nisu uspeli da postignu niti jedan gol. Međutim, danas je ta loša serija prekinuta.

Gol odluke postigao je Feran Tores u 44. minutu. Rafinja je sa desnog boka poslao sjajan pas ka španskom napadaču, koji ju je odlično primio, a potom još bolje šutirao, pa tako pogodio za 1:0.

Atletiko je najbolju priliku imao u 70. minutu, kada je Alvaro Morata lažnjakom izbacio Serhija Garsiju, a potom uposlio Antoana Grizmana, koji je petom pokušao da izjednači. Ipak, Mark Andre Ter-Štegen je bio dobro postavljen i uspeo je da interveniše.

Mogli su Katalonci da trijumfuju i ubedljivije, ali je Robert Levandovski bio sebičan. Igrao se 76. minut kada je Poljak izbio pred Jana Oblaka i imao je priliku da odigra za Rafinju, koji bi pred sobom imao prazan gol. Međutim, Levandovski je šutirao, ali jako neprecizno i rezultat je ostao nepromenjen.

Barselona će u narednom kolu gostovati Raju Valjekanu, dok će Atletiko na svom terenu dočekati Majorku.