Remi SAD na otvaranju Gold kupa: Jamajka vodila, promašila penal i bila kažnjena.

25/06/2023

-

08:10

Dejmon Lov - Copyright AP Photo/David Banks

SAD, Aktuelni branilac trofeja Gold kupa i sa Kanadom ujedno domaćin, na otvaranju 17. izdanja odigrala je samo 1:1 protiv Jamajke, u okviru Grupe A.

Zbog duge sezone, favoriti, a SAD je možda i prvi, nemaju najbolje igrače na raspolaganju, pa domaćini "Gold kupa" mogu da nakrive kapu zbog boda jer je Jamajka vodila od 13. minuta golom Demiona Lova, u 29. je Bejli promašio penal, a izjendačenje "jenkijima" doneo je Vaskez u 88. minutu meča. Bila je to i nagrada za trud, opsedanje gola Jamajke, ali ne obećava i da će navijači SAD dočekati osmu titulu prvaka KONKAKAF zone. Večeras od 21.30 čas u A grupi igraju Trinidad i GTiobago peotiv Sent Kitsa i Nevis.

U naredne tri nedelje će se dobiti pobednik Gold kupa. Meksiko, koji je sa osam trofeja najuspešniji, nalazi se u Grupi B sa Hondurasom, Haitijem i Katarom, gostom turnira. Grupu C čine Kostarika, Salvador, Panama i Martinik, a Grupu D Kanada, Kuba, Gvatemala i Gvadalahara.