19/08/2023

-

18:47

Liverpul preokretom do pobede nad Bornmutom - Copyright Tanjug/AP Photo/Rui Vieira

Fudbaleri Liverpula su na svom "Enfildu" ostvarili prvu ovosezonsku pobedu, pošto su u drugom kolu Premijer lige savladali Bornmut sa 3:1 (2:1).

Uprkos tome što su "trešnice" prve došle do vođstva, izabranici Jirgena Klopa su u nastavku uspeli da uhvate pravi ritam i dođu do kompletnog preokreta.

Dominik Solanke je u trećem minutu proigrao Antoina Semeneja, a ovaj se dobro snašao i pogodio za 1:0. Izjednačenje usledilo u 27. preko Luisa Dijaza, da bi "redsi" u 36. uspeli i da povedu.

Mohamed Salah nije uspeo da iskoristi jedanaesterac, ali je natrčao na odbitak i na kraju pogodio za 2:1. Egipćanin je na taj način prestigao Stivena Džerarda na večnoj listi strelaca Liverpula

U drugom poluvremenu je prva velika stvar koja se desila bila direktno isključenje Aleksia Mekalistera i delovalo je da će Bornmut imati šansu za bod.

Međutim, četiri minuta kasnije Diogo Žota je pokazao kakav je napadač te se odlično snašao pred golom gostiju i pogodio za konačnih - 3:1.