Osimen dvostruki strelac na otvaranju Serije A: Šampion bolji od novajlije, Bonacoli presudio Empoliju

19/08/2023

-

20:39

Osimen dvostruki strelac na otvaranju Serije A: Šampion bolji od novajlije, Bonacoli presudio Empoliju - Copyright Tanjug/Alfredo Falcone/LaPresse via AP

Dugo očekivano italijansko prvenstvo počelo je danas, a pobede na startu takmičenja ostvarili su Verona i Napoli, dok su poraze upisali Empoli i Frosinone.

Verona je na svom terenu slavila minimalnim rezultatom, golom Bonacolija u 75. minutu utakmice, dok je aktuelni šampion bio nešto ubedljiviji 3:1 (2:1), a junak utakmice bio je Osimen, strelac dva gola.

Velike zasluge idu i Di Lorencu, asistentu kod oba gola Nigerijca, a u listu strelaca upisali su se i Politano i Harui.

Utakmica je odlično počela za novajliju u elitnom rangu. Frosinone je poveo u sedmom minutu iz gotovo prve, prave prilike, a strelac je bio Harui.

Hladan tuš za Napoli u ranoj fazi utakmice, razmrdao je ekipu Ruija Garsije, koja je zahvaljujući požrtvovanoj igri na obe strane terena, stigla do preokreta i do do kraja poluvremena, a tvorci istog, bili su Politano i Osimen.

U nastavku utakmice, uprkos solidnom otporu domaćina, Napoli je stigao do još jednog pogotka, a prva tri boda u takmičenju osigurao je Osimen u 79. minutu susreta.