21/07/2021

-

17:56

FK Crvena zvezda - Copyright FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su od Kairata rezultatom 2:1, u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Zvezda će imati težak zadatak u revanšu, koji će se igrati naredne srede u Beogradu.

Bilo je teško Zvezdinim fudbalerima od samog početka utakmice u Kazahstanu.

Veliku šansu imao je Kairat već na početku, a u 24. minutu došao i do prednosti, golom Hoze Kantea posle loše intervencije Zvezdine odbrane.

Zvezda je zaigrala bolje u drugom poluvremenu, i u 57. minutu došla do izjednačenja.

Autogol je postigao Dino Mikanović, posle odličnog ubacivanje Milana Gajića sa desnog boka.

Činilo se da Zvezda može i do preokreta, posebno nakon šanse Kange u 78. minutu, ali je usledio šok.

Bivši fudbaler Partizana Maki Banjak bio je strelac nakon što je izbegao ofsajd u 79. minutu i Zvezda će u revanšu morati na pobedu.