UEFA Liga konferencije: Pešićev debi gol za ubedljiv trijumf Ferencvaroša, Živković osvojio Škotsku

24/08/2023

-

22:53

Aleksandar Pešić - Copyright MN Press

Aleksandar Pešić se oporavio od povrede, zaigrao je za Ferencvaroš i odmah je golom doprineo ubedljivoj pobedi mađarskog šampiona na gostovanju Žalgirisu od 4:0 i izvesnom plasmanu u Ligu konferencije. Bilo je Pešiću dovoljno da provede pet minuta na terenu i da postigne treći gol za svoj tim. Traore (dva) i Varga su bili autori ostalih golova. Videćemo hoće li Ferencvaroš posle ovog meča iemnovati Dejana Stankovića za novog trenera.

Andrija Živković igra kao u transu za PAOK. Ponovo je rešio meč, postigao je u 75. minutu gol za trijumf Grla u Škotskoj protiv Hartsa. Fenerbahče je u Istanbulu "pojeo" Tvente 5:1. Dušan Tadić je nastavio sa golovima u novom klubu, mirno je realizovao penal u nadoknadi za miran put u Holandiju.

Veliko iznenađenje napravio je Rapid u Beču koji je pobedio Fiorentinu 1:0. Imali su gosti mnogo više loptu u nogama, prilike, ali je odbrana sa Nikolom Milenkovićem poklekla u 35. minutu i taj rezultat je ostao na snazi do kraja.

Ajntraht iz Frankfurta je vodio od rane faze meča u Sofiji, ali se Levski pretplatio na golove u poslednjim sekundama pa je izborio iznenađujućih 1:1.