Srbija se iskupila za poraz od Mađarske: Mitrović u tri poteza matirao Litvaniju

10/09/2023

-

22:40

Sergej Milinković-Savić - Copyright Tanjug/AP Photo/Mindaugas Kulbis

Iskupila se Srbija za poraz od Mađarske u Beogradu, i trijumfovala protiv Litvanije 3:1 (3:1) u petom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2024. godine.

Agresivni su "orlovi" bili od starta i već u prvom poluvremu su rešili pitanje pobednika, te je drugih 45 minuta bilo čisto odrađivanje posla.

Najbolji pojedinac Srbije na ovom susretu je bio Aleksandar Mitrović, koji je postigao pravi, školski, het-trik.

Prvo ga je u 20. minutu sa levog boka proigrao Filip Mladenović, a napadač Al Hilala je sjajno, glavom, sproveo čoptu iza leđa Edvinasa Gertmonasa.

Drugi gol, a akteri isti. Dušan Tadić je dodao do Mladnovića, a ovaj poslao visoku loptu na drugu stativu gde je bio Mitrović koji je bez problema povisio na 2:0.

Došao je red da gol da i nogom. U 43. minutu sjajno ga je proigrao Tadić, a iskusni centarfor je bez problema prosledio loptu u mrežu.

Jedini pad koncentracije naši igrači imali su u nadoknadi prvog dela igre kada je greške odbrane "orlova" iskoristio Gitis Paulauskas.

Sada je raspored na tabeli dosta bolji. Mađarska je prva sa 10 bodova i utakmicom manje od Srbije koja ima isti broj poena. Treća je Crna Gora sa osam bodova, dok Bugarska i Litvanija imaju po 2.

Uživo, Litvanija - Srbija

75. minut: Bez dešavanja u Kaunasu. Drugo poluvreme je veoma dosadno. Igra se na sredini terena i čini se da obe ekipe čekaju poslednji zvižduk

54. minut: Prilika za Srbiju. Odlično su kombinovali Tadić i Mitrović, ali je Lasickas bio ispred našeg najboljeg strelca i izbacio loptu u korner. Neprecizan je potom bio Sergej.

Poluvreme: Da se Srbija  nije opustila mogli bismo da kažemo da je prvih 45 minuta bilo perfektno, ali ni ovako nije loše.

46. minut: Gol! Paulauskas smanjuje na 3:1.

43. minut: Gol! Definitivno se vratio Mitrović. Do sada u kvalifikacijama nije dao gol, a večeras je već izbrojao do tri. Tadić ga je odlično uposlio, a ovaj mirno, desnom nogom prosledio loptu u mrežu.

32. minut: Gol! Dominira Srbija na terenu, drugu asisitenciju upisuje Mladenović koji je opet na drugoj stativi pronašao usamljenog Mitrovića, a napadač Al Hilala je ponovo glavom savladao golmana Litvanije.

21. minut: Gol! Vodi Srbija u Kaunasu! Mladenović je uputio savršen centaršut na koji je natrčao Aleksandar Mitrović i glavom sproveo loptu u mrežu domaćina.

1.minut: Počela je utakmica u Kaunasu.

Stadion: Dariaus ir Gireno
Sudija: Saša Stegeman
Strelci: /Paulauskas 45+1 - Mitrović 21, 32, 43/

Litvanija:  Gertmonas – Lasickas, Lekijatas, Girdvainis (46. Kazukolovas), Beneta (73. Sirvis) – Verbickas (46. Novkovas), Gineitis – Slivka, Golubickas (46. Remeikis), Černih – Paulauskas (78. Jankauskas).

Srbija: V. Milinković-Savić – Milenković, Veljković, Babić – Živković (73. S. Mitrović), Gudelj, Ilić, Mladenović (84. Radonjić) – Tadić (84. Samardžić), S. Milinković-Savić (88. Račić) – A. Mitrović (73. Vlahović).