12/10/2023

-

21:44

Panter i Ledej - Copyright MN Press

Košarkaši Partizana deklasirali su Asvel 88:62 (17:13, 26:16, 19:29, 16:14 ) u drugom kolu Evrolige. Snažnom odbranom, veoma dobrom igrom i šutem za dva poena, crno-beli su od petog minuta stekli prednost, samo su je uvećavali i već posle 30 minuta sve je bilo rešeno . Trenera Željka Obradovića može da raduje mnogo bolja igra Frenka Kaminskog nego u prvom kolu protiv Makabija, kao i jaka odbrana tokom najvećeg dela meča.

Tvrde odbrane uzrokovali su i mnogo promašaja na obe strane, ali crno-beli su u od drugog dela prve četvrtine napravili "plus sedam" (17:10), naterali su domaćina, u čijim redovima su potpuno podbacili Nando De Kolo i Žofri Lovernj, da bezglavo srljaju i čak četiri minuta ne pogode koš.

Ono što je Partizan propustio da kazni u prvoj četvrtini jeste u drugoj. Pi Džej Doužer, sve raspoloženiji Frenk Kaminski i Danilo Anđušić doneli su prednost u nekoliko navrata od po 13 poena (najveća plus 15), uz jaku odbranu koja je držala Asvel na samo 29 postignutih poenba za 20 minuta, doprineli su lakim rešavanjem prvog dela 29:43!

Asvel je šutirao mizernih 1/12 za tri, ukupno 39 odsto iz igre, imali su 15 skokova. Nisu se ni crno-beli proslavili za tri poena (2/11), ali su u prvom poluvremenu imali sjajnih 78 odsto za dva poena (14/18), uz tri skoka više od rivala. Kaminski i Anđušić su sa po osam poena bili najefikasniji u redovima Partizana u prvom poluvremenu, Panter, Doužer i Ledej su dodali po šest poena. Kod domaćina samo su Majk Skot i Frenk Džekson pružali otpor (po 9 poena).

Kevin Panter je dobio jedan udarac pri padu u drugoj četvrtini, a na startu drugog poluvremena u svom stilu je poveo "stampedo" gostiju. Sjajne role su imali Alen Smajlagić, Zek Ledej i Džejms Naneli, pa se razlika dizala prvo na "plus 20", pa na "plus 30" (38:68, pa 40:70). Asvel je delovao obezglavljeno, ponekad i amaterski, posebno Nando de Kolo (prvi koš u 30. minutu) i Žofri Lovernj koji su igrali ispod svake kritike. Da im nije bilo Frenka Džeksona razlika bi bila i veća.

Crno-beli su rutinski priveli meč kraju i stigli do prve pobede ove sezone u Evroligi. Kod crno-belih najefikasniji je bio Naneli sa 17 poena, većina se upisala u strelce: Ledej sa 13, Smajlagić sa 12, Panter 11, Kaminski i Anđušić po osam, Doužer šest, Avramović, Koprivica po četiri, Trifunović tri i Ponitka dva.