24/12/2023

-

08:12

Slavlje Denvera u Šarlotu, Jokiću falila asistencija za novi tripl-dabl: Bogdanović solidan u porazu Atlante - Copyright AP Photo/Nell Redmond

Košarkaši Denvera savladali su Šarlot u gostima 102:95 (25:27, 29:33, 30:9, 18:26) i zabeležili 21. pobedu sezonu, uz još jednu odličnu partiju Nikole Jokića, kome je samo jedna asistencija nedostajala za 11. tripl-dabl.

Srpski centar nije uzimao previše šuteva (8/14). Mahom je proigravao saigrače i dirigovao napadom. Pogotovu tokom treće četvrtine, kada su Nagetsi anulirali dvocifren zaostatak i stigli do preokreta serijom 25:1 (79:61). A, utakmicu je završio 18 poena, 10 skokova i devet uhvaćenih lopti.

Jokić je takođe odigrao ključnu ulogu u finišu susreta, kada je Šarlot serijom trojki, na dva minuta do kraja, stigao do priključka (94:97). Centar Nagetsa preuzeo je odgovornost, pogodio nekoliko mekih šuteva iz reketa, a potom sa penala (100:94) potvrdio još jednu pobedu Denvera.

Pored njega, tim iz Kolorada imao je još petoricu dvocifrenih. Porter-Džunior bio je najefikasniji sa 22 poena, Marej je dodao 20, Gordon 14, a solidnu rolu sa klupe imali su Braun i Stroter, sa 11, odnosno 10 poena. Sa druge strane, listu strelaca Hornetsa predvodio je Bridžis sa 22 poena.

Od ostalih srpskih košarkaša, još samo se Bogdan Bogdanović našao sinoć na parketu. Odigrao je još jednu dobru utakmicu sa klupe protiv Memfisa, gde je postigao 16 poena, ali ni to pomoglo Atlanti da izbegne 17. poraz u sezoni.

Od povratka Dža Moranta, Memfis je povezao konce u igri i sve više liči na ekipu koja je prošlu sezonu završila na drugom mestu Zapada. Grizlisi su zabeležili treću pobedu u nizu, a do devete u sezoni stigli su 9:0 serijom (115:106) sredinom odlučujuće četvrtine. Najefikasniji u pobedničkom taboru bio je Dezmond Bejn sa 37 poena, Morant je ubacio 30 uz 11 asistencija, dok je Trej Jang bio najraspoloženiji u Hoksima sa 30 poena i 13 uspešnih dodavanja.