Vasa igrao, ostali Srbi gledali NBA: Micić bez koša za 11 minuta

07/02/2024

-

08:12

Vasilije Micić - Copyright Tanjug/Christinne Muschi/AP Photo/The Canadian Press

Od srpskih košarkaša u NBA ligi noćas je samo Vasilije Micić igrao za Oklahomu, ali se nije upisao u strelce za 11 minuta. Ostali - Aleksej Pokuševski, Nikola Jović, Boban Marjanović - mečeve svojih ekipa su gledali sa klupe.

Vasilije Micić je nastavio kontinuitet igara i dvocifrenog broja minuta na parketu u dresu Oklahome, ali u porazu od Jute 124:117 nije uspeo da se upiše u strelce iz tog jednog pokušaja za tri poena. Za nešto manje od 11 minuta zabeležio je po jedan skok i asistenciju. Aleksej Pokuševski je čitav meč presedeo na klupi odlukom trenera.

Oklahomi je 16. poraz naneo ponajviše Finac Lauri Markanen, koji je upisao dabl-dabl učinak sa 33 poena i 11 skokova. Na taj način je bacio u senku Šej Gildžusa Aleksandera (28 poena) i Džejlena Vilijamsa (26).

Trener Majamija Erik Spoelstra ni peti put uzastopno nije pružio ni sekund na parketu srpskom reprezentativcu Nikoli Joviću. Bivši igrač Mege se nije pošteno naigrao košarke još od 22. januara i gostovanja u Orlandu kada je 15 minuta bio na parketu. Majami Hit je ugostio Orlando Medžik i naneo mu prilično težak poraz (121:95). Domaćini su rasporedili učinak, pa je tako najefikasniji bio Džimi Batler sa 23 poena. Isto toliko kod gostiju postigao je Paolo Bakero.

Indijana je u uzbudljivom meču nadigrala Hjuston (132:129), uz 29 poena Paskala Sjakama. U timu Rketsa, Boban Marjanović nije ulazio u igru.

Bekovski tandem Dalasa Luka Dončić – Kajri Irving zatrpali su koš Bruklina do vrha 116:107, zajedno ubacivši 71 poen. Dončić je imao 35 poena, 18 skokova i devet asistencija, Irving je ubacio jedan više, uz dva skoka i četiri asistencije. Pokušao je Bruklin da se vrati posle "minus 23", pripretili su pred kraj, ali nisu imali snage za preokret.

Čikago je na svom parketu, posle produžetka slomio Minesotu 129:123, uz zapažene partije Derozena (33), Vajta (33) i Nikole Vučevića (24 poena, 10/16 šut, 2/4 za tri, 6 sk, 2 as).

Imali su Timbervulfsi 23 poena prednosti u trećoj četvrtini (74:51), vodili su do dva minuta pred kraj kada ih je Čikago stigao. Karl Entoni Tauns je pogodio za produžetak, ali u dodatnih pet minuta Derozen ih je dotukao.

Janis Adetokunbo je sve uradio da bude prva zvezda večeri u Finiksu, bio je atraktivan, najefikasniji sa 34 poena i 10 skokova, ali su Sansi imali svu trojicu asova raspoloženih pa su slavili 114:106.

Devin Buker je postigao 32 poena, uz četiri asistencije, Kevin Durant je ima 28 poena i 10 skokova, dok je Bredli Bil postigao 25 poena uz 10 skokova.