24/10/2021

-

18:54

Ognjen Dobrić - Copyright MN Press

Košarkaši Crvene zvezde savladali su ekipu Mornara u Baru sa 77:69 (20:25, 23:13,15:14, 19:17) u okviru petog kola AdmiralBet ABA lige.

Prva četvrtina pripala je domaćem timu koji je uspeo da postigne čak 25 poena za četvrtinu timu Dejana Radonjića koji je prepoznatljiv po sjajnoj defanzivi. Ipak, u drugom delu su crveno-beli uhvatili ritam i i pobedili sa 10 poena razlike, tako da je na poluvremenu rezultat bio 53:48 sa beogradski tim.

U trećoj deonici su odbrane bile na vrhuncu i Zvezda je bila bolja sa 15:14, te je pred poslednji deo imala prednost od šest poena razlike. Ipak, crveno-beli su u četvrtoj četvrtini odigrali veoma dobro pa tako i potvrdilu pobedu.

Crveno-beli u narednom kolu dočekuju ekipu Mege u u meču koji je zakazan za 1. novembar, dok će Mornar kao gost igrati protiv Budućnosti 31. oktobra.

Mornar: Luis 16, Gordić 13, Lazić 12, Dejvis 13, Jeremić 9, Smit 2, Mouzli 2, Rakočević, Miković, Šehović, Mićović

Crvena zvezda: Dobrić 21, Kuzmić 14, Kalinić 8, Cirbes 6, Volters 6, Uskoković 9, Mitrović 4, Lazić 2, Davidovac 3, Lazarević 2, Holins