FMP savladao Zadar: Sjajna serija ekipe iz Železnika

31/10/2021

-

15:16

MN Press - Copyright MN Press

FMP Železnik je zabeležio petu uzastopnu pobedu u AdmiralBet ABA ligi, savladao je Zadar rezultatom 83:76 (24:29, 20:18, 22:10, 17:19).

Gosti su bolje počeli, u drugoj četvrtini vodili su najviše osam poena prednosti (46:38), da bi u samom finišu poluvremena koševima Nenada Nerandžića i Brajsa Džonsa domaćini na odmor otišli sa košem zaostatka (46:47).

Period najbolje igre FMP-a bio je trećoj četvrtini. Pogađali su raspoloženi Nerandžić, Džons, Nevels, Simović i poveli sa 66:55.

U 34. minutu meča Karter i Jordano su doneli izjednačenje Zadru (66:66), ali je završnica ipak bila u znaku domaćina koji su nastavili pobedonosni niz.

Najzapaženiji u redovima FPM-a bio je Nenad Nerandžić sa 23 poena i 7 skokova, dok je Brajs Džons postigao 16, a Danilo Tasić 13 poena.

Kod Zadra se istakao Aleksandar Bursać sa 14 poena.