AdmiralBet ABA liga: Zadar pobedio u Ljubljani

05/12/2021

-

14:15

Cedevita Olimpija-Zadar - Copyright AdmiralBet ABA liga/Cedevita Olimpija/Ales Fevzer

Cedevita Olimpija je na svom parketu poražena od Zadra 73:74 (20:32, 18:15, 16:15, 18:12) u 10. kolu AdmiralBet ABA lige

Prednost koju je Zadar napravio tokom prve četvrtine, bila je na kraju dovoljna da uz dobru odbranu i slab ofanzivni dan Cedevite Olimpije slavi važnu gostujuću pobedu 74:73 u AdmiralBet ABA ligi.

Zadar je izrešetao koš Cedevite Olimpije u prvoj četvrtini, gosti su ubacili 32 poena, četiri trojke iz sedam pokušaja, prednjačili su Tompson (7 poena, dve trojke) i Karter (6 poena, dve trojke). Zadar je nadskočio domaćina koji jeste postigao četiri trojke, ali je imao i pet izgubljenih lopti.

Pulen je podigao nivo igre i efikasnosti pa je doveo Cedevitu na minus šest (34:40), ali su Tompson i raspoloženi Mavra vratili prednost koja je na kraju prvog poluvemena iznosila osam poena (39:47).

Cedevita se upirala da dodatno smanji prednost gostiju, međutim slab šuterski dan doprineo je da su samo malo uspeli da smanje prednost gostiju pred poslednju deonicu 55:62. Domaćin je šutirao trojke posle 30 minuta 27:9, rival mnogo bolje 17:7.

Ferel je sa pet uzastopnih poena doveo Cedevitu već posle minut igre u poslednjem kvartalu na minusa dva, a Oguste je snažnim zakucavanjem izjednačio na 7 minuta pre kraja. Ponovo se Zadar zahvaljujući Junakoviću odlepio na pet razlike, uspeli su domaćini da smanje na dva koša razlike 72:74 na 15 sekundi pre kraja, ali je Pulen pogodio samo jedno bacanje. Zadar je uspeo da sačuva prednost i slavi veoma važnu pobedu.

Cedevita Olimpija: Pulen 9, Ferel 11, Edžim 13 (8 sk), Murić 5, Oguste 14, Blažić 1, Daneu, Hodžić 9, Ščuka, Omić 8, Radovanović, Rupnik 3.

Zadar: Karter 19 (8 sk, 7 as), Marčinković 5, Paponja, Džordano 3, Brala, Vuković 5, Bursać, Junaković 14, Buljan, Drežnjak 5, Mavra 14, Tomposon 9.