Netsi nadigrali rivale iz Filadelfije: Bruklin upisao 21. pobedu u sezoni

17/12/2021

-

09:27

Bruklin - Copyright (AP Photo/Mary Altaffer

Košarkaši Bruklina predvođeni Kevinom Durentom savladali su Filadelfiju kod kuće sa 114:105.

Uprkos velikom broj izostanaka igrača iz tima zbog kovid protokola, domaći tim zabeležio je četvrti uzastopni trijumf, a Kevin Durent je postigao 34 poena, 11 skokova, uz osam dodavanja za 39 minuta igre.

Ispratili su ga Blejk Grifin i Nik Klakston koji su ubacili po 17 poena, a Peti Mils je pomogao sa 14.

Netsi su bili bolji rival tokom celog prvog poluvremena, u kom su napravili i maksimalnih +20. Odmor je prijao izabranicima Doka Riversa, koji su u drugom delu igre uspeli da anuliraju prednost protivnika i da u poslednji minut, zahvaljujući sjajnom Embidu, izjednače rezultat - 103:103.

Međutim, usledila je 9:0 serija domaćih, ključne poene postigao je Durent, Grifin je pomogao sa trojkom i Djuk je bio siguran sa penala za 21. pobedu u sezoni.

U ekipi Filadelfije Džoel Embid imao je učinak od 32 poena i devet skokova, a Set Kari je stao na 29 koševa.

Bruklin u narednom kolu dočekuje Orlando, dok će Filadelfija ugostiti Nju Orleans.