Golden stejt ubedljiv protiv Čikaga: Poraz Atlante u Majamiju, skroman učinak Bogdanovića

15/01/2022

-

09:11

Golden stejt - Copyright AP Photo/Nam Y. Huh

Košarkaši Golden stejta ubedljivo su savladali Čikago na gostovanju rezultatom 138:96, čime su došli do 31. pobede u sezoni.

Gosti iz San Franciska su bili dominantniji od početka do kraja utakmice, tako da se pitanje pobednika nije ni postavljalo. Voriorsi su nakon prve četvrtine napravili devet poena prednosti (37:28), da bi na odmor, posle serije uspešnih pogodaka sa distance, otišli sa vrtoglavih +31 (78:47).

U nastavku susreta vođstvo je samo raslo, pa je trener Voriorsa, Stiv Ker, dao šansu ostalim igračima, koji su nastavili da pogađaju koš rivala u istom ritmu kao i prvotimci. Zapaženo rolu imao je Kaminga sa 25 poena. On je ujedno bio i najefikasniji na meču, Pul je zabeležio 22, Vigins poen manje, Kari je dodao 19, dok je Nemanja Bjelica upisao šest poena, uz 11 skokova i sedam asistencija.

U poraženom timu istakao se Vajt, koji je sa klupe postigao 20 poena, Vučević je imao 19 (14sk), a Derozen 17 poena.

Bulsi su i dalje lideri Istoka sa učinkom od 27-13, dok je Golden stejt na drugom mestu Zapada sa skorom 31-11, iza Finiksa, koji ima utakmicu manje i pobedu više.

U porazu Atlante od Majamija 124:118, Bogdan Bogdanović na parketu je proveo 23 minuta, što je bilo dovoljno za sedam poena, pet asistencija i tri skoka.

Boban Marjanović u pobedi Dalasa nad Memfisom 112:85 nije ulazio u igru.