Čikago uspešniji od Tandera u Oklahomi: Bulsi se vratili na pobednički kolosek

25/01/2022

-

09:37

Nikola Vučević - Copyright AP Photo/Sue Ogrocki

Košarkaši Čikaga savladali su Oklahomu u gostima 111:110 (35:27, 23:21, 34:30, 19:32).

Bulsi su u odsustvu Lonza Bola i Demara Derozena odigrali odličnu utakmicu, vodili tokom čitavog susreta i na kraju upisali 29. ovosezonski trijumf.

Nakon loše prve tri četvrtine (92:78), Tanderi su zaigrali ofanzivinije u poslednjoj deonici i na minut do kraja, serijom 19:3 uveli su meč u neizvesnu završnicu - 107:108.

Lavin je potom dva puta bio siguran sa penala, dok Oklahoma sa druge strane, nije iskoristila svoj napad. Grin je u sledećem posedu realizovao jedno slobodno bacanje i doneo Čikagu +4 (111:107), da bi Muskala trojkom ublažio poraz Tandera.

U pobedničkom taboru istakao se Vučević sa 26 poena i 15 skokova, dok je kod domaćina raspoložen bio Žulijus-Aleksander sa 31. poenom i 10 asistencija.

Tim iz Ilinoisa je na drugom mestu Istoka, dok su Tanderi sa 11 poraza u poslednjih 12 utakmica zakovani za dno Zapada sa učinkom 14-33.