Spektakularan preokret Atlante: Bogdanović načeo, a Tre Jang dokrajčio Lejkerse

31/01/2022

-

00:04

Bogdan - Copyright Tanjug/AP Photo/Hakim Wright Sr.

Spektakularni Tre Jang doneo je Atlanti spektakularnu pobedu nad Lejkersima 129:121, 24. u sezoni. Briljirao je plejmejker Hokusa u poslednjoj deonici kada je postigao 14 od svojih 36 poena.

Imali su Lejkersi vođstvo 101:91 na početku poslednje četvrtine, a onda je Bogdan Bogdanović dvojkom, pa trojkom, svojom drugom na meču, najavio spektakularni preokret. Odigrao je do kraja Tre Jang simultanku, Atlanta je rastrurila Lejkerse 38:20 u 12 poslednjih minuta, a tačku sa linije bacanja stavio je čovek koji je i pokrenuo domaćina - Bogdan Bogdanović.

Jang je postigao 36 poena uz 12 asistencija i pet skokova, Kolins je dodao 20, snažni Okongvu je uz snažno zakucavanje dodao 16, Kapela je postoigao 15 a Bogdanović je bio strelac 10 poena za 27 minuta, sedam u poslednjih 12 minuta. Nije ga hteo šut sve do poslednje deonice (9/3 ukupno, 8/2 za tri), dodao je pet skokova i tri asistencije.

Lejkersi su bili bez Lebrona Džejmsa, Monk je bio najefikasniji sa 33 poena (14/8 za tri), Dejvis je dodao 27, a Vestbruk 20 uz 12 dodavanja i sedam uhvaćenih lopti.

U drugom meču večeri Klipersi su kao gosti savladali Šarlot 115:90, takođe maestralnom partijom u poslednjoj četvrtini koju su dobili 115:90.

Džekson i Boston su postigli po 19 poena za pobednika, Moris je dodao 16, oporavljeni Lenard 14 uz 10 skokova, a Vinslou 13. Lorenco Bol je sa 23 poena i 10 skokova bio nejefikasniji kod domaćina, Bridžis je ubacio 18 poena.

Čikago Bulsi su ubedlivo pobedili Portland 130:116 i stigli do 31. pobede u NBA sezoni.

Gostima je pripala samo prva četvrtina, a onda su se raspucali asovi Čikaga Nikola Vučević, Demar Derozen i Zak Levin pa se do poluvremena stvari došle na svoje.

Nastavili su Bulsi da igraju dobro, ubrzo su stigli do dvocifrene prednosti koju su do kraja održavali.

Nikola Vućević je bio najefikasniji u Bulsima sa 24 koševa i 14 skokova za 32 minuta ali uz sjajan šut 15/11. Demar Derozen je ubacio 23 poena uz 10 asistencija, dvocifreni su bili i Zak Lavin  (20 poena), Vajt (18), Grin (16) i Bredli (10).

Kod Portlanda su prednjačili Mekalum sa 29 poena, Paul je dodao 22, a Simons 21.