09/02/2022

-

22:00

KK Partizan - Copyright MN Press

U 13. kolu Evrokupa, Partizan je savladao Andoru rezultatom 95:70 (24:16, 21:19, 21:19, 26:16), reavširao se za poraz u prvom meču i zadržao drugu poziciju u grupi A.

Crno-beli su od početka kontrolisali meč i nisu dozvoli da protivnik napravi preokret. U svakoj četvrtini bilo je perioda igre kada bi Španci smanjili zaostatak, ali bi izabranici Željka Obradovića odmah uzvratili i stekli dvocifrenu razliku koja je u pojedinim momentima treće četvrtine, a potom i u samoj završnici, iznosila i više od 20 poena.

Partizan je bolje počeo u 5. minutu poveo je sa 16:7, međutim, gosti su se približili na 18:14. Završnica prve deonica ipak je pripala crno-belima,  Panter i Madar su pogodili i doneli prednost od 24:16.

Domaćin je meč prelomio u trećoj deonioci, dve vezane trojke Jama Madara donele su vođstvo od nedostižnih 69:54, a onda je usledila još efektnija završnica za "plus 25".

Partizan: Kuruc, Panter 16, Vukčević 2, Lidej 20, zagorac 2, Avramović 6, Koprivica 4, Dangubić, Mur, Lesor 18, Trifunović 12, Madar 15,