Seltiksi u dobroj formi: Trijumf Bostona u Detroitu

-

21:35

Seltiksi u dobroj formi:  Trijumf Bostona u Detroitu
Detroit - Pistons - Copyright Tanjug/(AP Photo/Noah K. Murray)

Detroit Pistons, uz Orlando Medžik najslabije plasirani tim Istočne konferencije, bio je blizu iznenađenja protiv Boston Seltiksa koji je na kraju ipak slavio rezultatom 113:104 (30:26, 26:28, 22:28, 35:22) i nastavio uspešan niz, na poslednjih 12 mečeva upisao je 11 trijumfa.

Domaćin je tri četvrtine bio ravnopravan rival, imao je vođstvo od 82:78 pred početak poslednje deonice. U tim momentima raspoloženi za nadigravanje u redovima Pistonsa bili su Kejd Kaningem i Marvin Begli.

Seltiksi su u poslednjih 12 minuta bili ubedljiviji. Pogađali su Grent Vilijams, Džejlen Braun, Pejton Pričard, a u samoj završnici i Džejson Tejtum pa je domaćin morao da se pomiri sa porazom.

Najzapaženiji u pobedničkom timu bili su Džejlen Braun sa 27 poena, dok je Tejtum uz 26 poena zabeležio i 11 skokova. Dobru rolu imao je i Pričard koji je upisao 19 poena.

Kod Detroita, Kejd Kaningem je bio najefikasniji (25 poena, 7 skokova).