28/02/2022

-

19:33

Srbija trojkama stigla do novog trijumfa u Slovačkoj - Copyright MN Press

Košarkaši Srbije zabeležili su treću pobedu u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2023. godine i potvrdili plasman u narednu fazu takmičenja. Na gostovanju Slovačkoj slavili su sa 71:63 (26:16, 18:15, 16:22, 11:10).

Izabranici Svetioslava Pešića trojkama su sticali ubedljivu prednost, a Slovaci je smanjivali upravo šutevima sa distance, zahvaljući Mareku Doležaju, Kerneru i Brodzijanskom.

U poslednjih 10 minuta Srbije je ušla sa prednošću od 60:53. Kada se rezultat lomio Boriša Simanić je novom trojkom tri minuta pre kraja doneo 12 poena prednosti koje protovnik nije mogao da ugrozi.

Sa maskom na licu zbog povrede nosa, plejmejker Partizana Aleksa Avramović bio je izuzetno pucački raspoložen, meč je završio sa 24 poena.

Otvorio je utakmicu trojkom, da bi u finišu poluvremena još tri puta bio uspešan iza linije 6,75 i sačuvao dvocifrenu prednost svom timu (44:31). U preciznim šutevima sa distance pratili su ga Jović, Simanić i Trifunović (po dve trojke), međutim, iz istog oružja pretili su i domaćini.  U finišu meča kvalitet "Orlova" ipak je bio presudan.

Srbija: Avramović 24, Đurišić, Jagodić-Kuridža 2, Ristić 12, Trifunović 6, Jović 13, Novak 2, Petrušev 3, Radanov, Simanić 9.