Lejkersi izgubili od poslednje ekipe na Zapadu: Hjuston slavio pred svojim navijačima

10/03/2022

-

10:10 >> 10:15

Lejkersi izgubili od poslednje ekipe na Zapadu: Hjuston slavio pred svojim navijačima - Copyright Tanjug/AP Photo/David J. Phillip

Košarkaši Hjustona slavili su na svom parketu nakon produžetaka protiv Lejkersa 139:130 (32:38, 36:25, 29:35, 23:22, 19:10).

Ekipa iz Los Anđelesa nastavila je da ređa loše rezultate u NBA ligi. Na poslednjih 11 utakmica zabeležila je samo dve pobede, pa je plasman u plej-in turnir doveden u pitanje.

Lejkersi su ovog puta izgubili od poslednjeg tima na Zapadu, koji je tokom čitavog susreta vodio egal sa šampionom iz 2020. godine, da bi do pobede došao zahvaljujući bojoj igri u dodatnih pet minuta.

Regularan tok utakmice završen je 120:120. Vestbruk je pogodio za izjednačenje na minut do kraja, a posle nismo videli nijedan poen.

U finišu su se ređali promašaji Džejmsa i Vestbruka, da bi Karmelo Entonio promašio šut za pobedu uz zvuk sirene.

Produžetak je pripao Teksašanima, koji su deonicu otvorili 10:0 serijom. Pogodili su pet trojki u odlučujućim momentima i tako naneli gostima 37. poraz u sezoni.

Najzaslužniji za trijumf bio je Grin sa 32 poena, dok su se na drugoj strani istakli Vestbruk sa 30 i Džejms, koji je zabeležio 23 poena, 14 skokova i 12 asistencija.