Tompson se vratio: Milvoki bez rešenja za beka Golden stejta

13/03/2022

-

09:51

Klej Tompson - Copyright Tanjug/AP Photo/Jeff Chiu

Košarkaši Golden Stejta savladali su Milvoki sa 122:109 i naneli prvi poraz aktuelnom šampionu NBA lige posle šest vezanih trijumfa.

Srpski reprezentativac Nemanja Bjelica postigao je šest poena, uz šest skokova i pet asistencija.

Blistao je Klej Tompson sa 38 poena, što je najbolji njegov učinak po povratku posle duge pauze zbog povrede.

Voriorsi su nakon izjednačene prve četvrtine, podigli tempo, stekli +9 na poluvremenu (67:58) i požrtvovanom igrom na obe strane terena, održavali vođstvo do kraja. Tompson je bio jako raspoložen. Šutirao je 7/10 za dva i 8/14 za tri.

Pored njega istakao se Pul sa 30 poena, dok je Kari za 33 minuta na parketu zabeležio osam poena uz isto toliko asistencija.

Kod Milvokija Janis Adetokumbo ubacio je 31 poen, Midlton je dodao 18, a Ibaka tri manje.