Jokić poput Birda: Magijom srušio "čarobnjake" i prebacio 10.000 poena u NBA

17/03/2022

-

08:56

Jokić i Porzingis - Copyright Tanjug/AP Photo/Evan Vucci

"MVP, MVP" uzvikivali su igrači Denvera svom velikom asu Nikoli Jokiću koji je još jednom magičnom partijom doneo pobedu ekipi protiv Vašingtona 127:109, ali i koševima sa linije slobodnih bacanja 3,29 minuta pre kraja treće četvrtine prebacio brojku od 10.000 koševa u NBA ligi.

Poigravao se Džoker sa "Vizardsima" (čarobnjaci) za samo 26 minuta upisao je 29 poena (14/10 šut, 2/2 trojke, 7/7 bacanja), 13 skokova i osam asistencija! Nije se svlačio u poslednjoj četvrtini, jer su Nagetsi imali plus 23.

Samo u prvom poluvremenu je imao učinak od 17 poena, devet uhvaćenih lopti i pet koš dodavanja! Ne samo da je Jokić prebacio 10.000 poena u NBA karijeri (tačno 10.001), već je postao drugi najbrži igrač u istoriji koji je na ovaj broj koševa, dodao preko 5.000 skokova i 3.000 asistencija. Do ovog broja stigao je za 516 utakmica i jedino je čuveni as Bostona Lari Bird imao taj učinak za manje mečeva (515).

Bouns Hajland je ubacio 17 poena, Monte Moris je dodao 15, a po 14 su ubacili Eron Gordon i Demarkus Kazins. Deni Avdija, sin nekadašnjeg košarkaša Zvezde Zufera Avdije, bio je najefikasniji kod Vizardsa sa 19 poena, uz sedam skokova i tri asistencije.

Atlanta Hoksi su pretrpeli poraz u Šarlotu - 106:116. Bogdan Bogdanović dugo nije uspevao da namesti nišanske sprave, ali je na kraju pronašao kakav takav ritam pa je susret okončao sa 12 poena (16/5 šut, 8/2 trojke), četiri skoka i dve asistencije. Podbacila je prva zvezda Hoksa Trej Jang koji je za 38 minuta upisao svega devet poena, ali je ubeležio i 15 koš dodavanja. Hornetse je do pobede predvodio Lamelo Bol sa 22 poena, 11 asistencija i osam skokova.

Golden Stejt je deklasiran kod kuće od Bostona 88:110, ali mnogo više muke od poraza zadaje povreda Stefa Karija koji je na terenu proveo 14 minuta. Pul je ubacio 29 poena, Nemanja Bjelica nije igrao, a kod Bostona po 26 poena postigli su Tejtum i Barun, Smarrt je dodao 20.

San Antonio je jedva slomio Oklahomu 122:120. Kod gostiju je Glidžis Aleksander nastavio da ubacuje "30+" poena, a Aleksej Pokuševski je imao još jednu zapaženu partiju sa 16 poena (7/5 šut, 2/1 trojke, 7/5 bacanja), uz šest skokova i asistenciju za 27 minuta. Marej je sa 26 poena bio najefikasniji kod domaćina.

Džoel Embid je odigrao sjajan meč, ali je za razliku od Srbina morao da provede preko 34 minuta na parketu. Filadelfija je teškom mukom izvojevala trijumf u Ohaju protiv Klivlenda (118:114), uz 35 poena i 17 skokova kamerunskog centra.