Partizan poražen u Tivoliju: Ferel vodio Cedevitu do trijumfa

27/03/2022

-

19:10 >> 19:12

Partizan poražen u Tivoliju: Ferel vodio Cedevitu do trijumfa - Copyright MN Press

Kakva drama i kakav kiks Partizana. Crno-beli su imali prednost od osam poena, ali u finišu nisu postiogli koš četiri minuta pa je Cedevita Olimpija preko Ferela dobila derbi 24. kola AdmiralBet ABA lige 81:79 (22:23, 21:23, 18:21, 20:12). Crno-beli su odigrali veoma dobro odbranu, odlično su skakali, Aleksa Avramović je vukao tim u prvom delu, a Kevin Panter u nastavku, ali sve do pred sam kraj kada je Kevin Ferel od tragičara postao junak. Postigao je pet poena, a zatim je izbio loptu Avramoviću u kontri. Crno-beli su igrali u retro dresovima iz sezone 1978/79, a domaćin iz vremena Smelt Olimpije.

Meč je od starta bio egal i uzbudljiv. Partizan je u četvrtom minutu mini serijom od 6:0 došao do prednosti od 12:7 i do kraja prvog dela je i zadržao. Aleksa Avramović je postigao devet poena i bio je lider crno-belih. Sa druge strane Jaka Blažić je ubacio osam poena.

Partizan je bolje otvorio i nastavak, trojkom Zeka Ledeja se odlepio na plus četiri, a tu razliku je održavao odličnom odbranom. Međutim, posle dve namerne greške Madara domaćini su se približili na 32:34, pa košem Dragića izjednačili na 34:34 na tri minuta pre kraja poluvremena.

Probudio se opet Aleksa Avramović i drugom trojkom je ponovo vratio prednsot crno-belima od tri poena (36:39). Zatim je dodao još četiri poena, ukupno 19 u prvom poluvremenu (5/4 za dva, 7/3 za tri). Međutim, na drugoj strani je i Jaka Blažić (14 poena u prvom delu) ublažio prednost pa se na odmor otišlo prednošću crno-belih 46:43. Čini se da Partizan nije u potpunosti iskoristio slab šut domaćina za tri poena (14/1), mada treba reći da su domaćini izveli čak 25 slobodnih bacanja (20 pogodili), za razliku od gostiju (6/5).

Jaka Blažić je trojkom izjednačio, ali se na početku treće deonice raspucao Kevin Panter i sa sedam vezanih poena vratio je prednost crno-belima od pet poena. Vodila se velika bitka, Cedevita je stigla na poen zaostatka, ali je onda Kevin Panter pogodio "trojku" sa devet metara pa su crno-beli završili treći deo sa šest poena prednosti (61:67).

Raspoloženi Jaka Blažić je pokušavao da stigne prednost crno-belih, mežutim, domaćin je napravio mnogo grešaka, a uz čvrstu odbranu gosti su se odlepili na plus sedam (66:73) koševima Madara i Trifunovića na sedam minuta pre kraja. Ako je Aleksa Avramović držao Partizan u prvom poluvremenu, Panter ih je u nastavku vodio do trijumfa. Na "trojku" Dragića odgovorio je istom merom, da bi Lesor zakucao za maksilanih 69:77.

Igrale su se sjajno odbrane, a domaćin je preko Blažića, Omića stigao na 76:77 na 1,50 do kraja. Veliku dramu gledali su navijači u Stožicama. Crno-beli su promašili četiri vezana slobodna bacanja (Lesor i Avramović), zatim su oduzeli loptu i umesto da reše kontru tri na dva, Trifunović je napravio kardinalnu grešku i poklonio napad Cedeviti na 1:29 do kraja. Ferel je igrao jako loše tokom meča, ali na 1:19 do kraja pogodio je trojku za prednost Olimpije 79:77, prvu od 7:6 sa starta meča. Panter je izjednačio na 79:79 prekinuvši seriju domaćina od 10:0.

Omić je iz odbojke na 36 sekundi pre kraja pogodio, ali su sudije gledale snimak )koš ili faul nad Ledejom) i na kraju su dosudili na čuđenje trenera Željka Obradovića - mrtvu loptu! Cedevita je dobila loptu i novu priliku. Ferel je pogiodio za 81:79, Panter je promašio iz koraka, a Goran Dragić je iznudio faul na 8,8 sekundi pre kraja. Izgubili su domaćini loptu, Avramović je krenuo u kontru, a Ferel mu je izbio iz ruke.

Imali su 0,6 sekundi za napad crno-beli, Panteru je ispala lopta i Ljubljančani su slavili. Ostaju u trci za treće mesto, a crno-beli su po svemu sudeći izgubili šansu da preteknu Crvenu zvezdu.

Cedevita Olimpija: Pulen 3, Ferel 13, Edžim, Dušček, Murić 6, Ogast 7, Blažić 25, Ščuka, Omić 13, Dragić 14, Radovanović, Habot.

Partizan: Panter 18, Vukčević, Ledej 13, Zagorac 4, Avramović 21, Koprivica 2, Smajlagić 6, Mur, Glas, Lesor 4, Trifunović 2, Madar 7.