AdmiralBet ABA liga: FMP slavio u Splitu nakon produžetka

02/04/2022

-

21:18

FMP - Copyright MN Press

U 25. kolu AdmiralBet ABA lige, košarkaši FMP-a su posle produžetka slomili otpor Splita i stigli do pobede rezultatom 90:85 (20:18, 18:21. 14:13, 22:22, 16:11). Bio je to četvrti uzastopni trijumf "pantera" u regionalnoj ligi.

U regularnom toku meča kod rezultata 74:74 na 18 sekundi pre kraja Brajs Džons je imao poslednji napada da reši pobednika, međutim, bio je neprecizan.

U dodatnih pet minuta gosti iz Železnika nadoknadili su propušteno. Mladi Milutin Vujičić je postigao pet poena, trojka Danila Tasića na minut i po pre kraja donela je plus šest gostima koju su je sačuvali u penal završnici.

Najzapaženiji u redovima FMP-a bili su  Brajs Džons sa 23 poena i 9 asistencija i 6 skokova, Danilo Tasić je dodao 16 poena, a Izundu 13 poena i 9 skokova,

Kod Splićana se istakao Šenon Šorter sa 22 poena i 11 skokova.