Cedevita Olimpija savladala Turk Telekom: Slovenci čekaju boljeg iz duela Partizan-Bursa

19/04/2022

-

20:53

MN Press - Copyright MN Press

Cedevita Olimpija je u osmini finala Evrokupa savladala Turk Telekom sa 93:80 (29:16, 31:22, 20:14, 13:28).

Domaći tim je već na startu meča nagovestio krajnji ishod s obzirom na to da je u prvoj četvrtini bio bolji sa 29:16.

U drugoj deonici je Cedevita takođe bila uspešnija te je do pauze imala prednost od čak 22 poena razlike u odnosu na protivnika.

U nastavku turski tim nikako nije uspevao da poremeti domaćina, već je i u trećem periodu Cedevita bila efikasnija i u poslednju četvrtinu ušla sa čak 28 poena prednosti.

Iako je sama završnica pripala gostujućoj ekipi, Cedevita je na kraju ubedljivo slavila . Stečena prednost i bolja igra tokom većeg dela meča dala je domaćima taj luksuz da odigraju nešto slabiji finiš i plasiraju se u narednu fazu.

Igrač utakmice bio je Jaka Blažič koji je uspeo da postigne 20 poena, upiše tri skoka i zabeleži četiri asistencije. U redovima Turk Telekoma najefikasniji bio je Džonson sa 16 poena, pet skokova i jednom asistencijom.

Cedevita će se u četvrtfinalu sastati sa pobednikom iz meča Partizan - Bursaspora, koji je na programu sutra od 20.30.

Cedevita Olimpija: Blažič 20, Omić 15, Dragić 14, Pulen 13, Ferel 11, Murić 7, Ougust 5, Edžim 4

Turk Telekom: Džonson 16, Klemons 14, Dokins 13, Gulaslan 12, Elis 9, Perez 6, Ogut 5, Demir, Engindeniz