Dalas ispustio pobedu u Juti: Gober pokvario Dončićev povratak

-

09:38

Dalas ispustio pobedu u Juti: Gober pokvario Dončićev povratak - Copyright AP Photo/Rick Bowmer

Košarkaši Jute pobedili su Dalas kod kuće 100:99 i izjednačili u seriji na 2-2.

Izabranici Džejsona Kida imaju razloga da tuguju, budući da su trojkom Dončića u poslednji minut ušli sa +4 pri rezultatu 99:95, a onda je usledio preokret.

Džezeri su preko Mičela prišli na poen zaostatka, da bi na drugoj strani Pauel promašio oba slobodna bacanja. Juta je to iskoristila i iz klasične "pik en rol" akcije Mičela i Gobera postavila konačnih 100:99.

Tragičar Paul, je još uvek bio u mislima na penalima, pa je zaspao u odbrani i ostavio centra domaćeg tima da lako postigne poene, koje bi vrlo lako mogli da odigraju ključnu ulogu u nastavku serije.

Maveriksi su imali još 11 sekundi do kraja, udvojeni Dončić je proigrao Dinvidija, koji je nije realizovao trojku za pobedu. Slovenac je odigrao svoju prvu plej-of utakmice ove sezone, pošto je prethodne tri propustio zbog istegnuća lista leve noge.

On je ujedno bio i najefikasniji u gostujućoj eipi sa 30 poena, Branson je dodao 23, dok su se u Juti istakli Klarkson sa 25 i Mičel sa 23 poena.