Šampionski ritam Baksa u Čikagu: Milvoki sve bliži polufinalu

24/04/2022

-

22:20

Čikago-Milvoki - Copyright Tanjug/(AP Photo/Nam Y. Huh)

Košarkaši Milvokija savladali su na gostovanju Čikago rezultatom 119:95 (25:22, 31:19, 34:33, 29:21) i poveli u četvrtfinalnoj seriji plej-ofa rezultatom 3:1.

Nakon ravnopravnih prvih 12 minuta igre aktuelni šampion NBA lige je u drugoj četvrtini pojačao ritam, stekao dvocifrenu prednost koju je sačuvao do kraja. Za tri dana na svom terenu ima priliku da obezbedi plasman u polufinale Istoka.

Bakse je do trijumfa vodio raspoloženi Janis Antetokumpo, pored 32 poena zabeležio je i 16 skokova i 7 asistencija, a ogroman doprinos u trijumfu dao je Grejson Alen, šuter gostiju gađao je trojke 6 od 7, uz fantastičan procenat šuta 83 odsto. Dvocifren učinak imao je Džru Holidej (26) i Bobi Portis koji je pored 14 poena imao i 10 uhvaćenih lopti.

U redovima Čikaga Zak Levin je uz 24 poena imao i 13 asistencija, Demar Derozan je zabeležio 21 poen, a Patrik Vilijams je dodao 20 poena uz 10 skokova.