Alimpijević u finalu Evrokupa: Bursa pobedila Andoru

03/05/2022

-

21:52

Alimpijević u finalu Evrokupa: Bursa pobedila Andoru - Copyright MN Press

Fenomenalna ekipa Burse savladala je Andoru 85:68 u polufinalu Evrokupa i tako obezbedila borbu za plasman u Evroligu.

Nakon Partizana i Cedevite, ekipa Dušana Alimpijevića pobedila je još jednog favorita u gostima.

Tokom prvog dela igre mogli smo da vidimo jednu egal utakmicu u kojoj nijedna ekipa nije uspela da napravi osetniju prednost.

U drugo poluvreme Bursa je ušla mnogo raspoloženija od rivala i na kraju treće četvrtine imala je sedam poena prednosti.

Poslednja deonica je u potpunosti protekla u znaku turske ekipe, pre svega u odbrani, budući da je Andora u prvih pet minuta ovog dela igra postigla samo tri poena.

Najzaslužniji za još jednu veliku pobedu Burse bio je Endru Endrjuz koji je postigao 20 poena, a pratili su ga Bitim sa 18 i Nidam sa 13 poena.

U poraženom sastavu najviše su se istakli Pauli i Kroford sa 16, odnosno 11 poena.

Bursa će se u finalu sastati sa boljim iz duela Valensija - Virtus koji je na programu u sredu od 20.45 sati.