Braun i Tejtum deklasirali Milvoki: Dža Morant rekordom srušio Golden Stejt

04/05/2022

-

08:42

Dža Morant - Copyright AP Photo/Brandon Dill

Boston je deklasirao u svom "Gardenu" šampiona Milvoki Bakse 109:86 i izjednačio u polufinalnoj seriji Istoka na 1:1. Briljirali su "seltiksi" u prvom poluvremenu, Džejlen Braun je odigrao sjajan meč u ofanzivi i defanzivi, bio je nerešiva enigma za dekoncentrisani Milvoki koji se probudio tek u drugom delu.

Fantastičnom odbranom, Kelti su brzo došli do plus 10, pa plus 20 i na poluvreme uz ovacije publike otišli sa 65:40! Braunu koji je postigao 30 poena (18/11 šut, 10/6 za tri, 5 sk, 6 as), priključili su se Džejson Tejtum sa 29 poena (20/10 put, 10/5 za tri, 8 as) i Grent Vilijams sa 21 poenom (9/6 trojke) tako da šampioni nisu imali odgovor na 20 trojki od 43 pokušaja.

Janis Adetokumbo je bio najefikasniji kod Baksa sa 28 poena (27/11, 4/1 za tri, 9 sk, 7 as), ali je imao loše šutersko veče, promašio je prvih šest pokušaja. Dru Holidej je održavao u "životu" goste u prvom delu, stao je na 19 poena i sedam asistencija.

Briljantni Dža Morant je sa rekordom karijere u plej-ofu od 47 poena (31/15 šut, 12/5 za tri, 8 sk, 8 as), predvodio Memfis do izjednačenja u polufinalnoj seriji Zapada protiv Golden Stejta 106:101. Sjajni mladi igrač postigao je 15 poena u poslednjih četiri i po minuta, doneo je prednost od 100:99 na 1:42 minuta do kraja i potpisao kapitulaciju Voriorsa.

"Moj promašaj i poraz u prvom mečui bili su mi u glavi nekoliko dana, ali sam u drugi meč ušao sa samo jednim ciljem - da pobedimo. Nisam se opterećivao sopstvenom statistikom, bilo mi je samo važno da tim trijumfuje", istakao je Morant posle meča.

Imali su su Voriorsi prednost u polju jer je Dilon Bruks zbog grubog faula nad Pejtonom bio isključen već u provom kvartalu, ali i šansu na 104:101 da Klaj Tompson šutira otvorenu trojku za izjednačenje na 17 sekundi pre kraja. Međutim, nije pogodio kao u prvom meču pa je Morant sa linije penala postavio konačan rezultat.

Nemanja Bjelica nije bio u sastavu Golden stejta koje je košgeterski predvodio Stef Kari sa 27 poena (11/3 za tri, 9 sk, 8 as), Džordan Pul je ubacio 20 (6/1 za tri, 5 as), Endrju Vigins 16 (9 sk), a Klej Tompson 12 uz katastrofalan šut za tri poena 12/2.

Naredni, treći mečevi u seriji igraju se u subotu ujutru.