Filadelfija ispustila veliku prednost: Bogdan i Jang vodili Atlantu do pobede

15/06/2021

-

08:10

Filadelfija ispustila veliku prednost: Bogdan i Jang vodili Atlantu do pobede - Copyright Tanjug AP/John Bazemore

Košarkaši Altante savldali su Filadelfiju u četvrtom meču polufinala Istočne konfrenecije NBA lige sa 103:100 (20:28, 29:34, 31:20, 23:18) i izjednačili rezultat u seriji na 2-2.

Gosti su dobro počeli meč i već u prvom poluvremenu stekli veliku prednost od +18. Međutim, razigrali su se u nastavku Tre Jang i Bogdan Bogdanović, Hoksi su došli do preokreta i uveli meč u neizvesnu završnicu. Rezultatska klackalica bila je na snazi do kraja susreta, a priliku da donese izjednačenje Filadelfiji propustio je Džoel Embid, pa je tim iz Džordžije došao do važne pobede na svom parketu.

Tre Jang predvodio je Atlantu sa 25 poena i 18 asistencija, 22 dodao je Bogdan Bogdanović, koji je uhvatio i pet lopti. U poraženom sastavu iz Filadelfije Haris je zabeležio 20, Embid je meč završio sa dabl-dabl učinkom od 17 poena i 21. skokom.

Sledeći, peti meč ove serije igra se u Filadelfiji, a početak je zakazan za noć sreda na četvrtak od 01:30 časova.