Nagetsi ne mogu bez Jokića: Denver loše prošao u Čikagu

08/10/2022

-

09:50

Nikola Jokić - Copyright Tanjug/AP/David Zalubowski

Košarkaši Denvera izgubili su i drugu pripremnu utakmicu pred početak nove NBA sezone.

Tim iz Kolorada je nakon neuspeha protiv Oklahome, izgubio od Čikaga u gostima i to rezultatom 131:113 (27:26, 45:37, 33:25, 26:25).

Nagetsi, koji su igrali bez povređenog Nikole Jokića, parirali su rivalu samo u prvoj i poslednjoj četvrtini, što jasno, nije bilo dovoljno da sa iznenade Bulsi u punom sastavu.

Takođe, ono što bi trebalo da zabrine sve navijače Denvera, je nova povreda Mareja, zbog koje je proveo samo 13 minuta na parketu.

Američki mediji navode da je u pitanju istegnuće butnog mišića leve noge, iako se u prvi mah činilo da se drži za koleno, zbog kog je proveo čak 18 meseci van terena.

Kanađanina je zamenio Bouns Hajland, mlada nada, koji će nakon odlaska Vila Bartona i Montea Morisa sve više dobijati šansu ove sezone. On je ujedno bio najefikasniji večeras u Nagetsima sa 24 poena.

Odlično ga je ispratio Majkl Porter sa 20 poena, Eron Gordon je dodao 14, dok je novajlija Iš Smit postigao osam poena.

Na drugoj strani listu strelaca Čikaga predvodio je Demar Derozen sa 22 poena, Džavonte Grin i Kolbi Vajt su postigli po 15, dok je Nikola Vučević završio utakmicu sa 14 poena.

Denveru je preostalo još tri pripremne utakmice do kraja. Prvo će u večeras u 03:00 odmeriti snage sa Finiksom, da bi 13. i 15. oktobra "ukrstio koplja" sa Klipersima i Golden stejtom.

Rezultati ostalih utakmica NBA predsezone.

Šarlot - Boston 103:112
Njujork - Indijana 131:114
Hjuston - Toronto 116:100
Memfis - Majami 108:111
Nju Orleans - Detroit 107:101
Dalas - Orlando 105:110
18:00 Milvoki - Atlanta