06/11/2022

-

09:01

Foks uz zvuk sirene doneo pobedu Sakramentu nakon produžetaka - Copyright AP Photo/Kevin Kolczynski

Košarkaši Sakramenta slavili su u gostima protiv Orlanda 126:123 nakon produžetaka i velike drame. Rezultat u regularnom toku iznosio je 106:106, da bi nakon pet dodatnih minuta, Kingsi pobedili posle trojke Dierona Foksa uz zvuk sirene.

Nakon što je Okeke na nekoliko sekundi do kraja doneo Orlandu izjednačenje, plejmejker Sakramenta povukao je loptu i u poslednjem napadu sa gotovo polovine terena pogodio koš za nevericu navijača u publici.

Osim što je poneo epitet junaka, Foks je bio i najefikasniji pojedinac u Sakramentu sa 37 poena, dok se u poraženom sastavu istakao Bankero sa 33 poena i 16 skokova.

Ostaje veliki žal za košarkaše Orlanda, koji su izgubili u neizvesnoj završnici posle čak 18 poena prednosti koju su imali tokom prvog poluvremena.

Sakramento je posle ovog meča ima tri pobede i pet poraza, dok je Orlando na učinku 2-8, a jedine pobede ostvarene su protiv Šarlota i Golden stejta.