Dobro veče srpskih igrača u NBA ligi: Jokić sam pobedio Indijanu, Pokuševski odličan u porazu Oklahome

10/11/2022

-

09:33

Nikola Jokić - Copyright AP Photo/David Zalubowski, File

Košarkaši Denver Nagetsa pobedili su Indijanu kao gosti 122:119, a srpski reprezentativac Nikola Jokić bio je jedan od ključnih igrača za pobedu svog tima.

Srpski reprezentativac je nastavio da briljira u NBA i utakmicu je završio sa 24 ubačena poena, šest uspešnih dodavanja i četiri uhvaćene lopte.

Jokić je veoma brzo, već u drugoj četvrtini ušao u problem sa faulovima, budući da ih je već tada imao četiri, a početkom treće je dobio i petu ličnu zbog čega je veći deo te deonice, kao i početak poslednjeg perioda meča presedeo na klupi.

Na teren se vratio tek dva minuta pre kraja susreta pri rezultatu 105:98 za rivala, i za to vreme ubacio čak 11 poena i bio je ključna figura u preokretu Nagetsa protiv Pejsersa.

Pored dvostrukog uzastopnog MVP igrača NBA lige u redovima Denvera bili su raspoloženi i Aron Gordon i Džamal Marej sa po 18 poena, Majkl Porter je dao 17, a Kentavijus Kaldvel-Poup 15, dok je sa druge strane u Indijani najefikasniji bio Benedikt Maturin sa 30 poena.

Sjajnu partiju minule noći pružio je i Aleksej Pokuševski u porazu svoje Oklahome od Milvokija 132:136 i to nakon dva produžetka.

Igrači Tandersa su vezali četvrti uzastopni poraz u najjačoj košarkaškoj ligi na svetu, a srpski internacionalac je meč završio sa učinkom od sa 17 poena, 9 skokova, dve ukradene lopte i dve blokade.