12/11/2022

-

10:13

Jokić nedovoljan Denveru, dobra partija Pokuševskog u NBA ligi - Copyright Tanjug/AP Photo/Michael Dwyer

Košarkaši Denver Nagetsa nisu uspeli da nastave trijumfalni niz u NBA ligi. Protekle noći poraženi su od Boston Seltiksa rezultatom 131:112.

Denveru nije pomogla još jedna odlična utakmica dvostrukog uzastopnog MVP-ja lige, Nikole Jokića. Srpski centar je bio odličan. Dao je 29 poena, uz osam skokova i tri asistencije, za 29 minuta provedenih u igri.

Držao je Nagetse u igri, vraćao ih sa ruba ponora i bio nerešiva enigma i za ovu protivničku odbranu, ali nije imao podršku saigrača. Iako je prikazao još jednu MVP partiju, ostala je u senci dobro raspoloženih šutera Seltiksa.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Džejson Tejtum, koji je sa 34 poena predvodio Seltikse, a pratili su ga Braun sa 25, a Al Horford koji je postigao 21.

Domaćin je u ovom okršaju bio izuzetno šuterski raspoložen. Iako je veći deo prvog poluvremena protekao u rezultatskoj klackalici,  u jednom trenutku, Boston je stigao do čak 18 poena prednosti, pa je bilo jasno da se Denver nalazi u teškoj situaciji.

Jokić je održavao Nagetse u životu i u trećem kvartalu vratio Denver u igru, nakon što je Smart završio na klupi zbog četvrte lične greške. Denver je pred odlučujućih 12 minuta prišao i na minus tri, ali više od toga nisu uspeli.

Tanjug/AP Photo/Michael Dwyer

Košarkaši Oklahome pobedili su Toronto rezultatom 132:113 u NBA ligi. Tanderi su tako ostvarili peti trijumf u sezoni, a istakao se srpski košarkaš Aleksej Pokuševski.

Pokuševski je bio jedan od najistaknutijih pojedinaca u Oklahomi. Dao je 14 poena, uz pet skokova, za 23 minuta u igri. Imao je šut iz igre šest od 10. Ove sezone prosečno beleži 9,1 poen, uz 5,5 skokova.

Omoruji sa 22 i Gildžus-Aleksander sa 20 poena predvodili su Oklahomu, dok je bolji od ostalih u timu Toronta bio Bušer sa 20.

Rezultati: Boston - Denver 131:112, Orlando - Finiks 114:97, Njujork - Detroit 121:112, Oklahoma - Toronto 132:113, San Antonio - Milvoki 111:93, Memfis - Minesota 114:103, Golden Stejt - Klivlend 106:101, LA Lejkers - Sakramento 114:120.