Pobednički ritam Zvezde: Crveno-beli pregazili Cibonu u Beogradu

-

17:44

Pobednički ritam Zvezde:  Crveno-beli pregazili Cibonu u Beogradu
KK Crvena zvezda - Copyright MN Press

Na krilima druge zabeležene pobede u Evroligi protiv Asvela u četvrtak, košarkaši Crvene zvezde sa novim trenerom Duškom Ivanovićem nastavili su trijumfalni niz u AdmiralBet ABa ligi. Ugostili su Cibonu i ubedjivo slavili rezultatom 92:53 (21:20, 29:18, 22:8, 20:7), a gosti iz Zagreba u drugom delu postigli su samo 15 poena

Drugu deonicu crveno-beli otvorili su sa tri vezane trojke Nemanje Nedoviće, vođstvo gostiju od 22:21 preokrenuli su na 30:22. Nikola Ivanovič je malo kasnije ukrao loptu pleju Zagrepčana Radovčiću i potom poslao alej-up Petruševu koji je atraktivno zakucao. Domaćin je tada prvi put stekao dvocifrenu prednost (35:24), koju je Luka Vildoza sačuvao novom trojkom u samom  finišu poluvremena za 50:38.

Šut iza linije 6,75 služio je crveno-bele, stopostotan učinak imali su u tim momentima Luka Vildoza i Filp Petrušev, dok je Nemanja Nedovič šutirao 4 od 5. Pored toga, u trećeoj četrvrtini puleni Duška Ivanovića odigrali su i besprekorno u odbrani, dozvoli su rivalu samo osam poena.

U poseldnijih deset minuta ušli su bezbrižni, sa 26 poena prednosti (72:46) koja je sedam minuta pre kraja trojkom Ognjena Dobrića uvećana na 79:48., a potom i "plus 40" (88:48).

Najefikasniji u timu Zvezde bio je Nemanja Nedović sa 24 poena, uz šut za tri poena 5/6, pratio ga je Filip Petrušev sa 14 poena.