Hrvatska se provukla protiv Tunisa: Strepela do poslednje sekunde

01/07/2021

-

21:52

Hrvatska se mučila protiv Tunisa - Copyright profimedia

Košarkaši Hrvatske uspeli su da se plasiraju u polufinale kvalifikacionog olimpijskog turnira u Splitu, pošto su u dramatičnoj završnici pobedili Tunis – 75:70 (20:11, 22:17, 14:29, 19:13).

Domaćni su tek u penal završnici uspeli da obezbede pobedu i plasman među četiri ekipe.

Delovalo je da će Hrvatska ostvariti rutinsku pobedu protiv autsajdera, pogotovo nakon ubedljive prednosti koju je stekla u prvom poluvremenu – 42:28. Stvari su počele da se komplikuju u trećoj četvrtini, koju su Tunišani dobili 29:14.

Iskusniji tim Hrvatske uspeo je da u poslednjem minutu odoli udaru rivala i da se neočekivano teško plasira u završnu borbu za Tokio.

Hrvatska će u polufinalu igrati protiv Nemačke, dok se u drugom meču sastaju Brazil i Meksiko.