05/01/2023

-

21:04

Sava Lešić promašio trojku u poslednjoj sekundi, Cedevita Olimpija slavila protiv Borca - Copyright MN Press

Ostala je lopta na obruču posle šuta Save Lešića u poslednjoj sekundi, pa je Cedevita Olimpija dobila triler u Čačku protiv Borca Mozzarta 76:74 (23:23, 15:19 20:17, 18:15) u 14. kolu AdmiralBet ABA lige. U izjednačenom meču, gde prednost nijedne ekipe nije prelazila pet poena, Ljubljančani su imali više nerava i sreće na kraju jer je Lešić iz kornera imao otvoren šut za pobedu, ali ga nije i pogodio.

Cedevita Olimpija je bolje otvorila meč, posle trojke Jeremića imala je prednost 18:13, ali se Borac vratio u meč, preko Čarapića, Gagiča i Radonjića stigla je do egala na koncu prve četvrtine 23:23.

Uroš Čarapić je bio veoma raspoložen kod domaćina, okončao je prvo poluvreme sa 11 poena i bio je najzaslužniji za vođstvo od četiri poena na pauzi 42:38.

Ferel se razigrao u trećoj deonici i sa nekoliko vezanih poena vratio je prednost na stranu Cedevita Olimpije. Međutim, Tomašević i Čarapić su ipak vratili minimalnu rednost Borcu pred poslednju četvrtinu.

Ekipe su bile u egalu sve do četiri minuta pre kraja kada je Džoš Adams sa pet poena doneo i pet koševa prednosti gostima (72:67). Domaćin se nije predavao i na 21 sekund pre kraja pogotkom Hejla stigao na koš zaostatka (74:75). Ferel je pogodio jedno bacanje, a Sava Lešić sa zvukom sirene nije uspeo da pogodi trojku za pobedu.

Kod Borca najefikasniji su bili Uroš Čarapić i Hanter Hejl sa po 16 poena, Sava Lešić je ubacio dva manje. Kevin Ferel bio je najraspoloženiji kod pobednika sa 19 poena (6/3 za tri), Džoš Adams je ubacio 12, a Alibegović 10 poeba uz 11 skokova.