08/01/2023

-

18:48 >> 19:26

Crvena zvezda Meridianbet trijumfovala u Skoplju: Sjajni Kampaco vodio crveno-bele do pobede - Copyright MN Press

​Košarkaši Crvene zvezde Meridianbeta su ubedljivo slavili na gostovanju MZT-u sa 80:57 (17:15, 19:18, 27:8, 17:14) u okviru 14. kola AdmiralBet ABA lige. Mučili su se gosti tokom celog prvog poluvremena, da bi u nastavku već u trećoj četvrtini stvorili veliku razliku i na taj način prelomili meč u svoju korist.

Izabranici Dragana Nikolića su tokom uvodnih dvadeset minuta bili potpuno ravnopravan rival, koji je čvrstom odbranom uspevao da drži korak za protivnikom. Nije išlo mnogo toga od ruke crveno-belima na startu, ali su ipak na poluvreme otišli sa tri poena prednosti.

Odlučujući period bila je treća četvrtina, koju su izabranici Duška Ivanovića odigrali maestralno, te su na datih 27 poena primili svega osam i na taj način obezbedili sebi mirnu završnicu.

Najistaknutiji igrač bio je Fakundo Kampaco, koji je u nekoliko navrata pokazao ograman kvalitet. Argentinac je u trećoj četvrtini bio veoma raspoložen, te je uspeo da u nepunom minutu postigne tri vezane trojke.

Argentinac je takođe bio i najefikasniji akter meča pošto je za 28 provedenih minuta na terenu postigao 23 poena, zabeležio sedam skokova i upisao devet asistencija. Najraspoloženiji u timu MZT-a bio je Dastin Ver sa 16 poena, dva skoka i pet asistencija.

U narednom kolu MZT očekuje gostovanje Partizanu 16. januara, dok će Zvezda 15. gostovati Budućnosti u Podgorici.

MZT: Ver 16, V. Stojanovski 13, Kefi 9, Mićović 9, D. Stojanovski 5, Jigitoglu 1, Bursać 2, Krstevski, Adem, Robev 2

Crvena zvezda Meridianbet: Kampaco 23, Petrušev 13, Mitrović 9, Dobrić 8, Kuzmić 6, Lazarević 5, Ilić 5, Lazić 3, Holand 4, Nedović 2, Bentil 2, Marković