12/01/2023

-

08:05 >> 08:15

Nikola Jokić nadomak novog tripl-dabla: Bogdanović odličan u porazu od Milvokija - Copyright AP Photo/David Zalubowski

Košarkaši Denvera zabeležili su 12. uzatopnu pobedu na svom terenu, posle trijumfa nad Feniksom 126:97. Utakmicu je obeležio centar Nagetsa Nikola Jokić, kome je jedna asistencija falila do 82. tripl-dabl učinka u karijeri.

Nikola Jokić proveo je na parketu 28 minuta i za to vreme upisao 21 poen, 18 skokova i devet uhvaćenih loptu. Najbolji srpski košarkaš se nije vraćao na teren u poslednjoj deonici...

Ekipa iz Kolorada slavila je zavahljujući odličnoj timskoj košarci. Nagetsi su imali čak sedam dvocifrenih igrača u svom taboru, a pored Jokića najefikasniji bio je i Hajlend sa 21 poenom.

Na drugoj strani, Finiks nije mogao puno bez Bukera, Pola i Ejtona, a u odsustvu najboljih košarkaša, listu strelaca predvodio je Kreg sa 16 poena, dok je Okodži upisao dva manje.

Denver se nalazi na deobi prvog mesta Zapada sa Memfisom sa skorom 28-13.

Pored Jokića, još jedan srpski košarkaš imao je zapaženo veče u NBA ligi. U pitanju je Bogdan Bogdanović, koji je postigao 22 poena protiv Milvokija, ali nije uspeo da spasi Atlantu od poraza.

Iako su Hoksi uhvatili priključak u poslednjoj četvrtini, Baksi su u poslednja tri minuta napravili 13:2 seriju i sa rezultatom 114:105 stigli do 27. pobede u sezoni.

Atlanta je sa druge strane zabeležila 22. poraz i trenutno je u lošoj seriji rezultata. Na poslednjih 10 utakmica imaju svega dve pobede.