Jokič protiv Minesote upisao novi tripl dabl, Bogdanović najefikasniji u porazu Atlante

08/02/2023

-

08:05

Nikola Jokić - Copyright Tanjug/(AP Photo/David Zalubowski)

Novim tripl dabl učinkom, 19. u sezoni, Nikola Jokić vodio je Denver do ubedljivog trijumfa nad Minesotom rezultatom 146:112 (49:19, 30;29., 31:27, 36:37).

Srpski as zabeležio je 20 poena, 12 skokova i 16 asistencija, pogodio je osam šuteva iz igre iz deset pokušaja. Na terenu je proveo 28 minuta, trener Majk Meloun imao je priliku da odmara zvezdu ekipe, Denver je već u prvoj četvrtini stekao nedostižnih „plus 30“ (49:19).

Najefikasniji u trijumfu tima iz Kolorada bio je  Majkl Poreter Junior sa 30  poena, dok je Aron Gordon dodao 24 poena.

Košarkaši Atlante Hoks poraženi su na gostovanju Nju Orelansku rezultatom 116:107, a sjajnu partiju pružio je Bogdan Bogdanović, bio je najefikasniji u svom timu sa 22 poena, pogodio je pet šuteva za tri poena od devet pokušaja, a upisao je i tri skoka i dve asistencije.

Pelikasni su u drugom poluvremenu preuzeli kontrolu na terenu, serijom 9:0 u finišu treće deonice stekli su dvocifrenu prednost (89:76) koji su sačuvakli do kraja. Do pobee ih je vodio Brendon Ingram sa 30 poena, dok je Si Džej Mekalum poszigao 21 poen.

Bruklin je trejdovao Kajri Irvinga u Dalas, a Kem Tomas je nova zvezda Netsa. Njegov tim je poražen od Fenikka rezultatom 116:112, a Tomas je na trećem meču za redom postigao više od 40 poena. Protiv Sansa bek Bruklina postigao je 43 poena, ptrethodno je zatrpao koš Vašingtona (44 poena) i Klipersa (47 poena).

Orlando – Njujork 98:102

Bruklin – Feniks 112:116