Partizan pao u Milanu i kompromitovao plasman u Top 8 Evrolige

09/03/2023

-

22:36 >> 23:06

KK Partizan - Copyright MN Press

Košarkaši Partizana izgubili su od Armanija 76:62 (13:19, 17:10, 19:17, 27:16) u 28. kolu Evrolige i tako propustili šansu da upišu važnu pobedu u borbi za plej-of.

Posle pobede nad Virtusom u Bolonji, srpski tim nije uspeo da ponovi uspeh u Milanu, gde je uprkos velikoj borbi, platio danak lošoj igri u poslednjoj četvrtini i u duelu sa italijanskom ekipom zabeležio drugi poraz u sezoni...

Crno-beli sada imaju učinak 15-13, koliko i Žalgiris, koji je večeras savladao ASVEL i nastavio svoju kandidaturu za nokaut fazu. Sa druge strane, Partizan je propustio priliku da ostvari bitan trijumf protiv relatvno lakog protivnika, u poređenju sa imenima poput Barselone, Real Madrida i Olimpijakosa, koja će uskoro gostovati u Štark areni.

Prema određenim propozicijama, tri pobede dele ekipu Željka Obradovića od mesta koji vodi među osam najboljih timova Evrope, a s obzirom da je do kraja regularnog dela sezone ostalo šest utakmica, još uvek je rano za veće proračune.

Što se tiče meča sa Armanijem, susret u Medalianum forumu odlično je počeo po crno-bele, koji su zahvaljujući efikasnoj roli Pantera, stigli nadomak dvocifrene prednosti (10:2) u ranoj fazi meča. Loši procenti šuta iz igre, kao i nedovoljna dobra odbrana na drugoj strani terena, dugo je bila "boljka" domaćih igrača, koji su rešenje za tranciziju Beograđana pronašli tek polovinom druge četvrtine.

U tom periodu gotovo ništa nije išlo na ruku ekipe Željka Obradovića. Mašili su otvorene poglede za tri poena, dok su na drugoj strani dopuštali Armaniju lake poene. Domaćin je preko Nejpira i Melija uspeo i da preokrene rezultat, pa je pred odmor došao do prvi prednosti na utakmici (30:29).

Treća četvrtina se igrala po uzoru na drugu, koš za koš, pa su u egalu igrali do početka poslednje deonice, kada je i odlučen pobednik. Valja napomenuti da se ključni trenutak na utakmici dogodio baš u finišu treće četvrtine, kada je Nejpir trojkom uz zvuk sirene započeo 15:0 seriju Armanija, posle koje Partizan nije uspeo da se vrati.

Beograđani su od +9 koliko su imali u jednom trenutku bili čak 14 poena u zaostatku (60:46) iako je gost većim delom susreta jurio razliku. Tada se tradicionalno probudio Egzum i sa nekoliko učinkovitih napada smanjio vođstvo rivala na podšljivih -9 (60:51). Međutim, osim Australijanca Partizan nije imao raspoloženih košarkaša u finišu, pa je na kraju posle utakmice u Beogradu, doživeo i drugi poraz od italijanskog tima u sezoni.

Armani - Partizan 76:62

/13:19, 17:10, 19:17, 27:16/

Olimpija Milano: Dejvis 14, Tomas, Luvavu, Pengos 10, Tonut 4, Meli 9, Beron 14, Nejpir 10, Riči 4, Šilds, Hajns 4, Vojtman 7.

Partizan Mozzart Bet: Vukčević, Ledej 7, Avramović 4, Panter 15, Smailagić 2, Papapetru 3, Egzum 10, Naneli 10, Lesor 11, Trifunović, Anđušić, Madar