02/04/2023

-

19:45

Njukasl nadigrao Mančester junajted u direktnom okršaju za treće mesto - Copyright Tanjug/AP Photo/Jon Super

Fudbaleri Njukasla nadigrali su na domaćem terenu Mančester junajted sa 2:0 (0:0) i tako ostvarili možda i ključnu pobedu u borbi za treće mesto na tabeli engleske Premijer lige.

Imao je Njukasl inicijativu tokom čitavog meča, nizale su se šanse domaćina, ali je tokom prvog poluvremena na visini zadatka bio David De Hea.

Ipak, u drugom poluvremenu nije bilo spasa za Mančester junajted. U 65. minutu je pre svega Aleksander Isak majstorski proigrao Bruna Gimaraješa na desnoj strani, ovaj je potom centrirao na drugu stativu, tamo se na pravom mestu našao Alan Sen-Maksiman, koji je glavom vratio loptu na peterac, a Vilok je prosledio iza leđa španskog golmana.

Pobedu Njukasla zapečatio je Kalum Vilson u 88. minutu kada je posle odličnog centaršuta Kirana Tripijea glavom preusmerio u mrežu "crvenih đavola".

Njukasl je mogao i do ubedljivije pobede, s obzirom da je nešto pre drugog gola došlo do velike gužve u žesnaestercu Junajteda, a Žoelinton je prvo pogodio prečku, a odmah zatim Fabijan Šar stativu.

"Svrake" su se sada izjednačile sa Mančesterom o broju bodova, oba tima imaju po 50 i zaostaju 14 poena za drugoplasiranim Sitijem.