13/07/2021

-

21:35

Košarkaška lopta - Copyright MN Press

Ženska reprezentacija Srbije do 20 godina poražena je u drugom kolu na FIBA Čelendžeru u Šopronu. Domaćin Mađarska bila je bolja rezultatom 61:56 (25:10, 8:23, 14:13, 14:10).

Loše su počele Srpkinje utakmicu, u prvoj četvrtini postigle su samo deset koševa, a rivalke u tom periodu stekle 15 ponena prednosti. U drugoj deonici izabranice selektora Miloša Pavlovića napravile su potpuni preokret i do poluvremena poravnale rezultat na 33:33.

U nastavku Mađarice su bile bolje, u poslednjoj četvrtini naše reprezentativke postigle su baš kao i u prvih deset minuta, samo deset koševa.

U timu Srbije najzapeženije su bile Nadija Smailbegović sa 17 poena i Višnja Stefanović sa 12 koševa i 11 skokova.

Posle drugohg kola Srbija u svojoj grupi ima pobedu protiv Španije (61:57) i poraz od Mađarske. Naredni rival je Češka, utakmica se igra sutra od 17,15 časova.