01/11/2023

-

18:41

Vaterpolisti Novog Beograda ubedljivi protiv Steaue u LEN Ligi šampiona - Copyright MN Press

Vaterpolisiti Novog Beograda pobedili su kao gosti Steauu 12:5 (4:1, 0:0, 4:2, 4:2) u četvrtom kolu Grupe "A" LEN Lige šampiona, ostvarivši treći trijumf.

Vaterpolisti srpskog prvaka vrlo brzo su Rumunima pokazali da su izraziti favoriti. Iako je Steaua povela posle 22 sekunde golom Bote, Marko Radulović i Granados Ortega su sa po dva gola rešili prvu deonicu 4:1.

Retko se dešava u vaterpolu da se četvrtina završi 0:0, ali baš tim rezultatom okončala se druga deonica.

Međutim, već posle treće četvrtine znalo se da će Novi Beograd ubeležiti i treću pobedu. Filip Filipović, Radomir Drašović, Đorđe Vučinić i Marko Radulović uvećali su prendost na 3:8, a do kraja su propisno napunili mrežu Rumuna za konačnih 12:5.

Marko Radulović i Alvaro Granados Ortega bili su najefikasniji sa po tri pogotka, dva je dodao Radomir Drašović, a po jedan Skumpakis, Vučinić, Duško Pjetlović i Filip Filipović.