Uspešan dan srpskih olimpijaca: Bronza za Sebića, pobede vaterpolista, kajakaša i odbojkašica

-

15:33 >> 15:45

Milenko Sebić - Copyright profimedia

Učinak srpskih sportista 11. dana Olimpijskih igara u Tokiju.

Dan za nama obeležio je strelac Milenko Sebić, koji je Srbiji doneo petu medalju u Japanu, a treću bronzanu. On je takmičenje u disciplini MK puška trostav završio na trećem mestu rezultatom 448,2 kruga.

Naš drugi predstavnik Milutin Stefanović zauzeo 23. mesto na kraju kvalifikacija.

Reprezentativci Srbije u streljaštvu su do sada u Tokiju uzeli dva odličja

(Damir Mikec osvojio srebro u disciplini vazdušni pištolj).

Odbojkašice su pobedom nad Korejom, zauzele drugo mesto u grupi i plasirale se u četvrtfinale turnira.

Uspešni su bili i kajakaši Bojan Zdelar i Milica Novaković koji su izborili polufinale.

Vaterpolisti su trijumfom nad Crnom Gorom 14:6, grupnu fazu takmičenja završili na trećoj poziciji
i tako zakazali susret u četvrtfinalu sa svetskim šampionom - Italijom.

Rvač Mihail Kadžaja poražen je na startu takmičenja u kategoriji do 97 kg grčko-rimskim silom,