05/08/2021

-

14:56

olimpijska zastava - Copyright AP Photo/Kiichiro Sato

Samo tri srpska predstavnika imala su takmičarske obaveze tokom današnjeg dana na Olimpijskim igrama u Tokiju, ali niko od njih nije zabeležio značajniji uspeh.

Kajakašica Milica Novaković, najpre je izborila lasman u B finale zauzimanjem 8. pozicije u polufinalu, da bi u ukupnom plasmanu zauzela 12. mesto u trci na 500 metara.

Njen kolega Strahinja Stefanović je u istoj disciplini osvojio 11. poziciju u ukupnom plasmanu, a trku od 500 metara je završio u vremenu od 36,257.

Bacaču kugle Arminu Sinančeviću hitac od 20,89 metara doneo je samo sedmo mesto u finalu ove atletske discipline,a tu dajjinu postigao je iz prvog pokušaja. Uspeo je srpski reprezentativac posle toga da prebacii 21 metar, ali je na žalost napravio prestup i taj rezultat je poništen.