Vaterpolisti Srbije potopili Španiju: Srebro je obezbeđeno, protiv Grka za zlato

06/08/2021

-

12:38 >> 14:15

Andrija Prlainović - Copyright AP Photo/Mark Humphrey

Vaterpolisti Srbije su osvojili novu olimpijsku medalju, a u nedelju ujutru će se protiv selekcije Grčke boriti da to bude zlato, budući da su u polufinalnom susretu savladali reprezentaciju Španije 10:9.

Počela je Srbija sjajno, povela 2:0 u prvoj četvrtini, a onda u narednih 16 minuta neobjašnjivo stala. I zaista je neverovatno kako u drugoj i trećoj četvrtini ništa nije polazilo za rukom aktuelnim olimpijskim šampionima. Odbrana je bila loša, dodavanja pogrešna, a šut neprecizan, mada je u tim trenucima i nedostajalo malo sreće, budući da su barem četiri ili pet puta igralu selektor Dejana Savića pogađali okvir gola. Mada ono što je možda i ključni detalj je da u ta dva perioda igre nije bilo odbrane Branislava Mitrovića.

A onda se i on probudio, a kada je to tako ceo tim igra mnogo bolje i sigurnije. Čuvar mreže Srbije na kraju je imao sedam uspešnih intervencija.

Nisu se najbolji srpski vaterpolisti obazirali na neke čudne odluke rumunsko-holandskog sudijskog para i u poslednja četiri minuta meča uspeli da pokažu koliko su veliki. Stigli su prednost rivala od tri gola viška, i na kraju slavili nakon fenomenalnog pogotka kapitena Filipa Filipovića.

ČETVRTA ČETVRTINA

9:10 - Kapiten Filip Filipović donosi prednost Srbiji. Ostalo je još 26 sekundi do kraja.

9:9 - Dušan Mandić ne dozvoljava Španvima da se odlepe i vraća meč u egal na minut i 18 sekundi do kraja.

8:9 - Tahuljo vraća prednost svom timu.

8:8 - Stefan Mitrović poravnava rezultat na dva minuta i 20 sekundi do kraja meča.

7:8 - Dušan Mandić ekspresno odgovara i postiže 13 gol na ovom tunriru..

6:8 - Rumunski arbitar priznaje gol Španije nakon odglednaog video snimka.

6:7 - Strahinja Rašović još jednom trese mrežu Španije i Srbija je ponovo u igri.

Nova pogođena prečka sa igračem više srpskih vaterpolista.

TREĆA ČETVRTINA

5:7 - Strahinja Rašović je prekinuo seriju Španije.

4:7 - Najveća predmost Španije na ovom meču. Pogodio je Maljarak.

4:6 - Alvaro Granados povećava prednost Španije.

Dva vezana napada završavamo tako što pogađamo okvir gola. Nedostaje nam malo sreće u ovim trenucima.

DRUGA ČETVRTINA

4:5 - Nikola Jakišić uzvraća na drugoj strani. Ne dozvoljavaju igrači Srbije rivalu da se odlepi.

3:5 - Koriste Španci treći situaciju kada imaju dva igrača više u bazenu i to preko Alberta Munariza.

3:4 - Dušan Mandić vraća Srbiju u igru i to u situaciji kad smo imali dva igrača više.

2:4 - Felipe Perone je precizan i Španci su poptuno preuzeli kontrolu nad utakmicom.

2:3 - Veliki preokret Španije koja preko Rodžera Tahulja dolazi do vođstva.

2:2 - Pala koncentracja igračima Srbije u odrbani i Alehandro Bustos je izednačio rezultat. Do kraja ove deonice je stalo 5:45 minuta.

2:1 - Španci su kaznili grešku naših vaterpolista i preko Alberta Munariza smanjili zaostatak.

PRVA ČETVRTINA

2:0 - Andrija Prlainović probija odbranu Španije i Srbija postiže drugi gol 45 sekundi pre kraja prvog dela meča.

1:0 - Evo prvog gola u polufinalu. Strelac je kapiten Srbije Filip Filipović.

Igraju se vrlo jake odbrane i kao rezultat toga još nismo videli nijedan gol, a uz to naš golman Branislav Mitrović već ima dve odbrane. Do kraja ove deonice igre ostala su još tri minuta.

Vaterpolo reprezentacija Srbije bori se danas protiv selekcije Španije za plasman u finale Olimpijskih igara u Tokiju.

Dva tima su se sastala na otvaranju ovog turnira u prvom kolu u grupne faze takmičenja kada su vaterpolisti Španci slavili rezultatom 13:12 i ovo danas je idealna prilika srpskom timu da im se revanšira.

Naravno, neće to biti ni malo lako, jer je rival od uspešniji u međusobnim udelima od Svetskog prvenstva 2019. godine pa do danas, ali "delfini" veruju da imaju kvalitet za finale.

"Španija je nezgodna ekipa, dobro je poznajemo. Igrali smo u poslednjih mesec dana dva puta, dobro ih poznajemo. Gledamo sebe, spremni smo za ovu utakmicu željni pobede i finala. Susret sa Italijom je model kako treba da odigramo i svi se nadamo da će tako da bude", kazao je Nikola Dedović.