Juniorsko svetsko prvenstvo u vaterpolu: Srbija u četvrtfinalu protiv Hrvatske

02/09/2021

-

19:31

Vaterpolo - Copyright MN Press

Vaterpolo selekcija Srbije za igrače do 20 godina, u osmini finala Svetskog prvenstvau u Pragu pobedila je Brazil rezultatom 15:5 (3:2, 3:1, 4:1, 5:1).

Srbija nije dobro počela meč, rival je u prvoj četvrtini poveo sa 2:0, ali za samo 75 sekundi Gavrilović, Pljevančić i Radulović su preokrenuli na 3:2. Brazilci su na početku druge četvrtine izjednačili na 3:3, da bi potom Srbija pojačala ritam. Golovima Radovića, Milojevića i Radulovića stekla je tri gola prednosti, a u nastavku meča potpuno je slomila otopr Brazila.

Najefikasniji u redovima Srbije bio je Marko Radulović, postigao je četiri pogotka. Tri puta se u strelce upisao Stefan Branković, a dva gola postigao je Nemanja Stanojević.

Srbija će u četvrtfinalu igrati protim Hrvatske koja se na turniru pokazala jednom od najkvalitetnijih ekipa. Utakmica je na programu u petak od 15, 30 časova.